İçeriğe geç

ESP8266 Teknik Özellikleri

ESP8266EX Espressif tarafından geliştirilmiş içerisinde 32Bit Tensilica L106 Diamond işlemcisi ve 2.4GHz RF WiFi iletişim birimini barındıran kompakt bir entegre devredir. Balun ve RF Power Amp.(TX/RX) gibi birimleri de kendi içerisinde barındıran ESP8266EX entegre devresi fabrika çıkışında RF kalibrasyonları tamamlanmış olarak (Factory Calibrated) pazara girmiş ve açık kaynak kodlu olarak (Open Source HW/SW) kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

ESP8266EX entegre devresi üretici tarafından programlanmakta ve kalibre edilmekte, kullanıcı tarafından programlanamamaktadır. Bununla birlikte ESP8266EX tek başına kullanıcının ihtiyaç duyacağı tüm fonksiyonlara sahiptir. ESP8266EX tümdevresinin tüm birimlerinin kontrolü entegreye bağlanan harici bir SPI Flash içerisine yüklenen kullanıcı kodları ile mümkündür. SPI Flash üzerine yükleyeceğiniz firmware ile dilediğiniz tüm uygulamaları geliştirebilir ve test edebilirsiniz.

ESP8266EX tümdevresini bir harici SPI Flash ile tümdevrenize entegre edebileceğiniz gibi dilerseniz sertifikasyonları alınmış ve ilave RF çalışması gerektirmeyen hazır bir modül ile de sisteminize entegre edebilirsiniz. Hatta ve hatta tüm sisteminizi ve program kodlarınızı modüle aktarmanız mümkündür. Espressif firmasının geliştirdiği modül ESPWROOM-02 tüm sertifikasyonlara ve uyumluluklara sahiptir.

  • Wi-Fi Alliance, SRRC, FCC, CE, TELEC, IC & KCC Certified
  • RoHS, Halogen Free, REACH & CFSI Compliant
  • HTOL, ESD-HM, MSL, µHAST, HTSL
  • Output Power: +22dBm peak power in FCC certification

Tarih:Yazılar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir